sen

Chrapanie i jego konsekwencje. Jak powinna wyglądać profilaktyka?

Chrapanie to zjawisko, którego konsekwencje mogą być niezwykle poważne. Wszak, doprowadza ono do tzw. bezdechu sennego, które może skutkować nawet zawałem serca lub udarem mózgu.

Kluczowa profilaktyka

Działania profilaktyczne zalecane są głównie mężczyznom. Panowie są bowiem zdecydowanie bardziej narażeni na występowanie tego defektu, aniżeli Panie. Statystyki podają, że spośród wszystkich chrapiących, aż 70% stanowią mężczyźni w dojrzałym wieku. Wynika to przede wszystkim z różnic w anatomicznej budowie dróg oddechowych.

Wydawać by się mogło, że chrapaniu trudno zapobiec. Wszak pojawia się ono niespodziewanie, a my w trakcie snu nie mamy za dużego wpływu na swoje ciało. Nic bardziej mylnego!

Chrapaniu można skutecznie zapobiegać, stosując się do kilku bardzo prostych zasad. Poniżej prezentujemy te, które można określić mianem absolutnie kluczowych.

 1. Nie pij alkoholu przed snem
  Spożywanie alkoholu przed snem sprawia, że mięśnie gardzieli „rozluźniają” się i mogą powodować niedrożności.
 2. Nie śpij na wznak
  Język opadający ku dołowi ogranicza przepływ powietrza, co może skutkować zmniejszonym przepływem powietrza.
 3. Zadbaj o odpowiednią poduszkę i materac
  Wygodny sen to podstawa. Zadbaj o to, by miejsce snu było możliwie jak najbardziej komfortowe.
 4. Przygotuj sypialnię
  Zadbaj o to by sypialnia była odpowiednio zaciemniona. Ponadto, sprawdzaj temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu w którym śpisz.
 5. Odżywiaj się zdrowo
  Zdrowa, zbilansowana i pełnowartościowa dieta to jeden z pierwszych kroków do zdrowego, wysokiej jakości snu.

Jak leczyć chrapanie?

Kiedy chrapanie już się pojawi, to poza wdrożeniem powyższych zasad możemy skorzystać z kilku naturalnych rozwiązań. Mamy tutaj na myśli środki farmakologiczne w postaci tabletek (suplementów diet) takich jak Snoran Plus lub specjalistycznych aerozolów aplikowanych do nosa.

Stosowanie Snoran Plus to jedna z metod na eliminację chrapania – dolegliwości objawiającej się poprzez specyficzne, akustyczne zjawisko, które występuje podczas snu. Leczenie chrapania jest niezwykle istotne. Wszak, pozwala wyeliminować niedrożności, które mogą być przyczyną bardzo poważnych kłopotów zdrowotnych.

Snoran Plus i jego opinie
Zdecydowanie najlepszą recenzją suplementów diet są opinie innych. Dzisiaj przygotowaliśmy zestawienie pięciu krótkich opinii, które pozwolą Państwu odpowiedzieć na pytanie: czy warto postawić na Snoran Plus?

KrolArtur90, forum poMesku.org.pl:
Eliminacja chrapania nie była łatwa. Do tej pory przetestowałem kilka różnych preparatów i każdy działał doraźnie. Na koniec trafiłem na Snoran Plus – środek mniej popularny, ale za to niezwykle skuteczny. Po miesiącu regularnego stosowania udało się całkowicie wyeliminować problem chrapania.

Karolinka1964, forum Wizaz.pl:
Kiedy chrapie facet to jeszcze, jeszcze. Ale kobieta? Miałam poważny problem. Byłam nawet z tym u lekarza, ale jego pierwsze zalecenie to zmiana trybu życia, rzucenie palenia… Nie dałam rady. Z pomocą przybył suplement diety Snoran Plus (tabletki na chrapanie) i jak się okazało – to wystarczyło by całkowicie pozbyć się chrapania.

Kacpi17, portal MensHealth.pl:
Z ciekawości zastosowałem Snoran Plus i to działa. Wcześniej chrapanie było mocno dokuczliwe, teraz praktycznie w ogóle nie chrapię. Lepiej się wysypiam i nie mam porannego bólu głowy.

Romek89, portal poradnikZdrowie.pl:
Na chrapanie polecam Snoran Plus. Mi nie pomogły żadne spraye itd. One działają tylko doraźnie. Snoran w moim przypadku usunął chrapanie na stałe, więc chyba warto?

Rasputin66, forum Senior.pl:
Chrapania można się pozbyć, a ja jestem tego żywym przykładem. I wcale nie trzeba latać po lekarzach i stać w kolejkach. Kupiłem Snoran Plus. Minął miesiąc – po chrapaniu nie ma śladu. Ja szczęśliwy, żona szczęśliwa, sąsiad zza ściany szczęśliwy.

W przypadku gdy takowa terapia nie przynosi dostatecznych rezultatów należy skonsultować się ze specjalistą (laryngologiem).

Dodaj komentarz