jagody goji

Jagody Goji – na co pomagają i czy są skuteczne na odchudzanie?

Jagody Goji to sekret gwiazd. Są bogatym źródłem witamin i aminokwasów oraz minerałów śladowych, dlatego uważane są za cudowny środek przedłużający życie. Dodatkowo mają działanie odmładzające komórki i ciało, powstrzymują siwienie i wypadanie włosów. Goji to popularna nazwa owoców kolcowoju chińskiego (Lycium chinense). Jest to roślina bardzo popularna w medycynie chińskiej, prawie każdy ziołowy specyfik w niej stosowany ma jagody Goji w swoim składzie. Nazywane są także owocami młodości lub długowieczności. Legenda mówi, że odkryto je za czasów panowania dynastii Tang. Same owoce mają około 2 cm średnicy, występują na terenie Chin, Mongolii i Tybetu.

Jak działają jagody Goji?

Mały owoc, wielka moc. Goji mają wartość odżywczą nieporównywalną z żadną inną jagodą na świecie. To owoce o najwyższej zawartości przeciwutleniaczy. Posiadają 18 aminokwasów, witaminę A, B1, B2, C, E, 21 minerałów śladowych m.in. mangan, cynk, żelazo, miedź, nikiel, chrom magnez, wapń, sód, potas, kobalt, selen i fosfor. To właśnie dzięki ich zawartości pomagają zgubić kilogramy, gdyż antyoksydanty regulują metabolizm oraz eliminują przedwczesne starzenie się komórek. Stanowią kompletne źródło białka. Ta jedyna w swoim rodzaju kombinacja składników chemicznych sprawia, że spożywane regularnie Goji podnoszą zasadowość organizmu.

Przyczyniają się również do właściwego funkcjonowania organizmu oraz wpływają na Twoje zdrowie. Żelazo zawarte w jagodach pomaga utrzymać prawidłowy poziom hemoglobiny we krwi. Normalizują pracę układu pokarmowego, stabilizują poziom cholesterolu we krwi, wpływają na wzrost poziomu immunoglobulin, stabilizują pracę serca, wzmacniają wzrok, wzmacniają mięśnie i kości, stymulują syntezę kolagenu.

Jagody Goji pomagają leczyć chroniczne przeziębienia u dzieci, problemy z potencją, schorzenia nerek, płuc wątroby i choroby reumatyczne. Jagody Goji to jedyne owoce pobudzające wytwarzanie hormonu wzrostu. – przekonują eksperci z serwisu BioCity.pl.

Jagody Goji na odchudzanie

Jagody Goji to Twój sprzymierzeniec w walce z dodatkowymi kilogramami. Są znane na całym świecie. Ten środek antyoksydacyjny pomoże usprawnić działanie Twojego organizmu, w rezultacie czego masz większą szansę na zgubienie kilogramów. Zawierają więcej składników odżywczych niż Chia i więcej witaminy C niż acerola, zawierają dużą ilość naturalnego błonnika i polifenoli, dzięki czemu zapewniają maksymalne spalanie tłuszczu. Jagody Goji to również dobre źródło błonnika, który usprawnia pracę układu trawiennego. Powinny stanowić część diety w założonym planie utraty wagi. Bogaty skład oraz błonnik zawarty w owocach mogą zapewnić większe uczucie sytości bez większych wyrzeczeń. Po ich spożyciu nie wzrasta gwałtownie poziom glukozy we krwi, co ma miejsce w przypadku innych owoców. Jagody Goji mogą być stosowane jako przegryzka między posiłkami lub po treningu. Ze względu na bogaty smak jest to na pewno doskonała alternatywa dla innych przekąsek opartych o rafinowany cukier czy tłuszcze.

Gdzie kupić jagody Goji?

Dostępność tego owocu na rynku jest bardzo duża, więc nie powinno być kłopotów z nabyciem. Możemy je kupić w stacjonarnych sklepach ze zdrową żywnością, a nawet w aptece. Dostępne są również w sklepach internetowych i na portalach aukcyjnych. Jednak zawsze należy korzystać ze sprawdzonych miejsc, by kupić produkt wysokiej jakości, najlepiej niesiarkowany. Jeśli jednak chcesz skorzystać z niesamowitych właściwości jagód Goij w prostszej formie, możesz zdecydować się na zakup suplementu diety.

Suplementy diety z jagodami Goji

Kapsułkowa forma przyjmowania tych superowoców pozwoli dostarczyć organizmowi niezbędną dawkę witamin, a dodatkowo wiemy, jaką ilość ekstraktu jagód Goji przyjmujemy. Należy też pamiętać, iż krzew, na którym rosną jagody, jest trujący. Również owoce, zjedzone w postaci niedojrzałej, stanowią szczególne zagrożenie dla człowieka, dlatego w Korei i Tybecie są one spożywane dopiero po obróbce termicznej. Przyjmowanie ich w formie tabletek lub kapsułek jest o wiele bezpieczniejsze.

Ponieważ kolcowuj chiński znalazł również zastosowanie w medycynie, na rynku jest wiele suplementów w postaci proszku lub tabletek. Jednak najlepsze preparaty, to takie, które zawierają najwyższą ilość ekstraktu z jagód. Owoce kolcowoju rzeczywiście przedłużają młodość i między innymi dlatego znajdują się na szczycie listy roślin jadalnych określanych mianem superżywności i uchodzi za prawdziwy cud natury.

Dodaj komentarz