problemy intymne

Jak opóźnić wytrysk i co zrobić, aby powiększyć członka?

Panowie bardzo często borykają się z typowym kompleksem dotyczącym wielkości penisa. Nierzadko szukają odpowiedzi na pytanie „Czy rozmiar ma znaczenie?”.

Co więcej, wiele kobiet bardzo często wspomina, że mężczyźni zbyt szybko osiągają satysfakcję seksualną. Niezadowolenie Pań z łóżka bardzo szybko przekłada się na ogólną relację w związku, co może być kłopotliwe.

Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że Panowie często poszukują rozwiązań, które mogłyby pomóc im opóźnić wytrysk i powiększyć prącie. Większość z nich wymaga jednak konsultacji z lekarzem. Czy istnieją metody dostępne bez recepty?

Owszem, takich rozwiązań jest co najmniej kilka. Dzisiaj pragniemy przedstawić top 3 najlepszych metod na opoźnienie wytrysku bez recepty.

1. Naturalne suplementy diety

Medycyna niekonwencjonalna oferuje zamienniki niemal na każdą dolegliwość, także na problemy natury seksualnej. Środki tego typu składają sie głównie z ziół i roślin. Wykazują silne działanie, jednocześnie nie powodują żadnych skutków ubocznych. Cena takich preparatów oscyluje w granicach 100-200 złotych.

Liderem wśród środków tego typu jest Eron Plus: https://sferaintymna.pl/eron-plus/.

2. Zmiana trybu życia

Udowodoniono, że mężczyźni, którzy prowadzą zdrowy tryb życia zdecydowanie później osiągają satysfakcję seksualną. Zadbaj o takie elementy jak: dieta, aktywność fizyczna czy sen by móc cieszyć się dłuższym, pełnym doznań stosunkiem. Zmiany wprowadzaj stopniowo, zbyt szybka metamorfoza może negatywnie odbić się na Twoim samopoczuciu.

3. Relaks

Według wielu specjalistów, główna przyczyny zbyt szybkiej ejakulacji wywoływana jest przez czynniki psychiczne. W dużej liczbie przypadków skutecznym okazuje się wprowadzenie zmian w trybie życia i eliminacja czynników stresogennych. Joga, dobra książka czy dobry film – potrafią przenieść nas do innego świata, wolnego od problemów. Spróbuj tej metody – być może i w Twoim przypadku okaże się skuteczna.

Oczywistym jest, że efektywność metod bez recepty jest mniejsza. Nie zawsze jednak problem jest na tyle poważny, by traktować organizm silnymi lekami na receptę. Z całą pewnością, nieinwazyjne metody to świetna alternatywa – tym bardziej, że ich koszt jest zwykle kilkukrotnie mniejsze. Niektóre z metod zalecane są w pierwszej fazie leczenia przez samych lekarzy.

Kompleks małego penisa

Niemal połowa mężczyzn przyznaje, że nie jest zadowolona z rozmiarów swojego penisa. Większość mężczyzn stwierdza, że chciałoby posiadać większe prącie. Wynika to głównie z mylnego przekonania jakoby rozmiar członka miał wpływ na satysfakcję seksualną osiąganą przez partnerkę.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Odpowiedź na te pytanie nie jest jednoznaczna. Jednakże z całą pewnością, wielkość członka nie ma zbyt dużego związku z satysfakcją/rozkoszą. Przede wszystkim, wskazuje na to fakt, iż głębokośc pochwy to zaledwie dziesięć centymetrów. Dlatego też, pełną penetrację można przeprowadzić posiadając członka o względnie małych wymiarach (2/3 średniej długości).

Pytanie „czy rozmiar penisa ma znaczenie?” stanowiło również przedmiot wielu badań. Wyniki jednego z nich opublikował dr Francken. Wynika z nich, że: 1% kobiet uważa, że rozmiar penisa jest najważniejszy; 20% uznaje rozmiar penisa za ważny; 55% stwierdza, że rozmiar nie ma znaczenia; 22% odpowiada, że rozmiar jest kompletnie nieistotny.

Jaki jest optymalny rozmiar członka?

Także i w przypadku tego pytania, odpowiedź jest trudna do udzielenia. W końcu gusta kobiet są bardzo różne. Możemy jedynie mówić o uśrednionych wynikach badań.

Przeprowadzone badania na uniwersytecie w Nowym Meksyku dały następujące wyniki: optymalna długość – 16 centymetrów, optymalna grubość (obwód) – 12,2 centymetrów.

Badanie zostało przeprowadzone przy udziale 80 aktywnych seksualnie kobiet, którym udostępniono 33 różne modele penisów. Panie miały wskazać – optymalną, najlepszą długość i grubość prącia.

Ciekawostka: Średnia długość penisa Polaka to 17,6 centymetra. To jeden z najlepszych wyników w Europie. Jak widać – Polacy mogą „pochwalić się” członkami większymi od tych, które uznawane są za „optymalne”.

Kompleks małego członka dotyka około 15-20% społeczeństwa. Mężczyźni poszukują różnych rozwiązań na powiększenie. Najczęściej decydują się na mniej inwazyjne metody: stosowanie tabletek lub preparatów do stosowania miejscowego.

Dodaj komentarz