cellulit

Przyczyny występowania cellulitu. Jak uporać się z pomarańczową skórką?

Cellulit to przypadłość skórna, która objawia się poprzez występowanie nierówności i grudek na udach oraz pośladkach. Niekiedy, obszar występowania obejmuje również przedramiona, plecy, brzuch oraz dekolt.

Cellulit to domena kobiet. Wszakże, jego obecność bardzo często wywoływana jest przez estrogeny – hormony żeńskie. Według szacunków, aż 98% sklasyfikowanych przypadków występowania cellulitu dotyczy właśnie kobiet.

Co przyczynia się do występowania cellulitu?

Cellulit kreowany jest głównie przez czynniki hormonalne, ale nie tylko. Wpływ na jego występowanie może mieć również:

  • Odżywianie – a właściwie – nieodpowiednie odżywianie. Dieta jest bardzo ważna dla kondycji naszej skóry. Zbyt bogata w tłuszcze, zbyt kaloryczna – może skutkować odkładaniem się zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej, co może skutkować cellulitem.
  • Brak ruchu – niepodejmowanie aktywności fizycznej może skutkować problemami układu krążeniowego. Tzw. siedzący tryb życia skutkuje nie tylko nadwagą i gorszą kondycją fizyczną ciała. Defektem towarzyszącym bardzo często jest właśnie cellulit.
  • Papierosy – palenie tytoniu powoduje wiele różnych dolegliwości. Jedną z nich jest tzw. skórka pomarańczowa. Wynika to z dostarczania szkodliwych substancji do organizmu.
  • Noszenie obcisłych ubrań – ucisk na skórę blokuje układ krążeniowy. Utrudnienia w przepływie krwi doprowadzają do zdeformowania tkanki znajdującej się w skórze właściwej.

Jak wyeliminować cellulit?

Eliminacja cellulitu to priorytet dla wielu kobiet. Panie pragną natychmiastowo pozbyć się tego defektu, gdyż ma on ogromny wpływ na ich atrakcyjność. Wszakże, gładka, pozbawiona nierówności i włosów skóra to jeden z podstawowych elementów kobiecej urody.

Cellulitu można się pozbyć między innymi poprzez zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej. Szczególną popularnością cieszą się zabiegi mikrodermabrazji, mezoterapii oraz peelingu chemicznego. Tańszą alternatywą są kremy i maści na cellulit lub domowe receptury, a wśród nich peeling kawowy, peeling cukrowy i maseczka z owoców awokado.

Cellulit u mężczyzn – dlaczego występuje rzadziej, aniżeli u kobiet?

Cellulit to przypadłość, którą znacznie częściej możemy zauważyć u kobiet. Według szacunków, aż 97% zdiagnozowanych przypadków cellulitu dotyczy płci pięknej. Dlaczego cellulit pojawia się u kobiet?

Wszystko to jest wynikiem zróżnicowanej gospodarki hormonalnej oraz innej budowy podskórnej tkanki tłuszczowej. W przypadku mężczyzn, u których występuje cellulit – niemal zawsze oznacza to problemy natury hormonalnej.

Cellulit – zmora kobiet z nadwagą?

Utarło się przekonanie, że cellulit to problem, z którym zmagają się tylko i wyłącznie kobiety z nadwagą. Nic bardziej mylnego! Pomarańczowa skórka to problem, wynikający z szeregu różnych czynników. Owszem, nadwaga stanowi jeden z elementów warunkujących występowanie pomarańczowej skórki, ale – nie jest jedyna.

Wiele szczupłych Pań ma poważne problemy z wyglądem swojej skóry, co stanowi najlepsze potwierdzenie, że defekt ten dosięga nie tylko kobiety z nadwagą.02

Dodaj komentarz