zielona herbata

Zielona herbata – niedoceniany suplement na odchudzanie? Jak działa?

W telewizji i innych mediach aż roi się od reklam suplementów na odchudzanie. W zasadzie, nie ma w tym nic dziwnego – nadwaga stanowi problem, który dotyka nawet do 50% Polaków. To szokująca statystyka, która nie pozostawia wyboru – musimy się odchudzać.

Poza wykorzystaniem diet oraz programów treningowych na odchudzanie, ochoczo sięgamy również po suplementy. Najczęściej po te, które są nam doskonale znane. Thermline Fast, Calominal, Apetiblock i wiele innych środków cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Czy słusznie?

I tak. I nie. Przede wszystkim ich skuteczność jest bardzo różna, ale na pewno nie tak wysoka jak zapewniają to producenci. Wszakże, odchudzanie to proces, który w głównej mierze zależy od diety oraz treningu. Suplementacja jest tylko i wyłącznie uzupełnieniem tychże procesów. Dlatego też, wykorzystywanie drogich, komercyjnych środków nie zawsze jest słuszne. W końcu, różnica między nimi, a innymi sprawdzonymi, tańszymi preparatami jest naprawdę niewielka. Zatem idąc za popularnym sloganem: jeśli nie ma różnicy, to po co przepłacać?

Poznaj zieloną herbatę – najbardziej niedoceniany suplement diety na odchudzanie

Kupisz ją w każdym supermarkecie, a za zapas na jeden miesiąc zapłacisz nie więcej niż kilka złotych. To cena niezwykle atrakcyjna, znacznie niższa od tej w której nabyć można szeroko reklamowane tabletki na odchudzanie. A działanie? Podobne, jeśli nie lepsze.

Zaletą zielonej herbaty jest fakt, iż stanowi ona środek w pełni naturalny – nie uczula i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jej wykorzystywanie stanowi element zdrowego trybu życia. Nie zawiera ani grama niezdrowej chemii. Co więcej – działa pobudzająco, dzięki czemu może zastąpić poranną kawę.

Zielona herbata wykazuje silne działanie usprawniające pracę układu trawiennego (przyśpiesza metabolizm). Dodatkowo, ogranicza apetyt (wpływa na występowanie tzw. uczucia sytości). Jest również traktowana jako lek na różnego rodzaju choroby układu krążenia, zapalenie spojówek, niestrawność i wiele innych, mniejszych dolegliwości.

Zielona herbata – ile można schudnąć regularnie pijąc zieloną herbatę?

Zielona herbata to napój, którego walory smakowe odpowiadają większości osób. Dlatego też, lwia część stosujących – traktuje to po prostu jako dodatkowy napój o sporej mocy. Nie mniej, w niektórych przypadkach pojawiają się wybujałe oczekiwania. Rozwiewamy wątpliwości i odpowiadamy na pytanie: ile można schudnąć zieloną herbatę?

Trudno o wskazanie konkretnej liczby kilogramów, które można dodatkowo zgubić stosując zieloną herbatę na odchudzanie. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż zielona herbata jest tylko jednym z elementów składającym się na cały proces redukcyjny.

Jednakowoż, należy zauważyć, że 1-2 szklanki zielonej herbaty na dobę – może skutkować zwiększeniem efektywności odchudzania o nawet kilkadziesiąt procent. Jeśli dodamy do tego fakt, że zielona herbata pozytywnie wpływa na samopoczucie i cały układ trawienny – można dojść do wniosku, że jest to środek stanowiący kompleksowe wsparcie dla procesów redukcyjnych. Czy można oczekiwać czegokolwiek więcej?

Dodaj komentarz